Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy wzmacniają więzi gospodarcze z Kaliningradem

Nowy konsul generalny Niemiec w Kaliningradzie spotkał się z władzami obwodu z gubernatorem Nikołajem Cukanowem na czele.

„Funkcją Kaliningradu jest łączenie Wschodu z Zachodem. W związku z tym moim głównym zadaniem będzie promowanie pogłębienia więzi gospodarczych pomiędzy Obwodem Kaliningradzkim a niemieckimi landami” – stwierdził Rolf Krause, konsul generalny Niemiec. „Byłem bardzo zaskoczony, ale jednocześnie zadowolony, z faktu bliskich relacji pomiędzy Niemcami a Kaliningradem. Jestem tutaj od niedawna, swoje obowiązki przejąłem na początku września. Od tego czasu w Kaliningradzie gościły już cztery wysokiej rangi delegacje z Niemiec.” – podkreślił.

Podczas spotkania z Cukanowem omówiono możliwości niemieckiej pomocy dla obwodu w kwestii przygotowań do mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji w 2018 r. Rozmawiano również o budowie niemieckich centrów medycznych oraz bazy hotelowej i rozwoju przedsiębiorstw z Niemiec w specjalnie przygotowanych strefach przemysłowych.

Źródło: regnum.ru

(BC)

Za: Portal Arkana (23-10-2012) | http://www.portal.arcana.pl/Niemcy-wzmacniaja-wiezi-gospodarcze-z-kaliningradem,3330.html

Skip to content