Komunikat Domu Generalnego FSSPX w sprawie obchodów Roku Wiary

Aktualizacja: 2012-10-14 9:21 pm

Nie poddając się jakimkolwiek złudzeniom i pamiętając o sporach trwających przez półwiecze od czasów soboru, należy stwierdzić, że papieska inicjatywa zorganizowania Roku Wiary sama w sobie jest pomysłem dobrym.

Jak zaproponował jeden z przełożonych dystryktów, można bardziej uroczyście odprawiać Mszę św. pro fidei propagatione (‘o rozkrzewianie wiary’) lub sięgnąć po inne środki mogące ukazać prawdziwą Bożą Wiarę, która nie ma nic wspólnego z niejasnym uczuciem wspólnotowego zjednoczenia i doznawaniem wewnętrznych przeżyć.

Ks. Krystian Thouvenot, sekretarz generalny FSSPX

Menzingen, 4 października 2012 r.

 

(źródło: pius.info, 12 października 2012)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61984 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]