Niemcy: Sąd przyznał odszkodowanie… mordercy

Aktualizacja: 2012-10-10 5:17 pm

Zabójca 11-latka, syna frankfurckich bankierów, otrzyma od władz landu odszkodowanie, ponieważ sąd uznał, że policjant… bezprawnie groził mu użyciem siły.

Porywacz i morderca 11-letniego syna znanej rodziny bankierskiej dostanie odszkodowanie za to, że w trakcie przesłuchania jeden z policjantów groził mu użyciem siły podczas prób wydobycia informacji, gdzie zwyrodnialec ukrył chłopca. Porywacz domagał się od rodziny miliona euro okupu, lecz w czasie przekazania pieniędzy w  2002 r. wpadł w policyjną zasadzkę.

Gdy okazało się, że w chwili przesłuchania chłopiec już nie żył, Magnus Gaefgen oskarżył jednego policjantów o przekroczenie uprawnień i żądał odszkodowania za „krzywdy moralne, których doświadczył podczas przesłuchania”.

Sąd nie wziął nawet pod uwagę faktu, że policjant miał zgodę swojego przełożonego i poprzez środki przymusu bezpośredniego starał się jak najszybciej ustalić miejsce ukrycia chłopca, mając nadzieję, na znalezienie go żywego.

Decyzją sądu porywacz i morderca otrzyma 3 tys. euro odszkodowania, a policjanta wraz z przełożonym już wcześniej skazano na karę grzywny w zawieszeniu.

Autor: pł, | Źródło: niezalezna.pl, wp.pl, dw.de,

Za: niezalezna.pl () -- [Org. tytuł: « SÄ…d przyznał odszkodowanie... mordercy»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61820 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]