Google ugnie się przed Rosją?

Aktualizacja: 2012-10-2 9:44 pm

Przedstawiciele popularnego serwisu internetowego zamierzają zablokować możliwość obejrzenia filmu „Niewinność muzułmanów” na terenie Federacji Rosyjskiej.

Przedstawiciele Google, właściciela serwisu Youtube, zapowiedzieli, że film zostanie zablokowany dla użytkowników z Rosji natychmiast po otrzymaniu dokumentów potwierdzających, że rosyjskie sądy uznały obraz ze ekstremistyczny i wzywający do nienawiści. Taką decyzję wydał 1 października Twerski Sąd w Moskwie. Dlatego też wprowadzenie blokady należy uznać za formalność.

Postawa Google może nieco dziwić, biorąc pod uwagę, że zgodnie z prawem firma ma możliwość odwołania się od decyzji sądu w ciągu trzydziestu dni od jej wydania. Warto również odnotować, że część opozycji rosyjskiej zapowiedziała organizację demonstracji w Moskwie przeciwko cenzurze internetu. Manifestacja odbędzie się 6 października. Władze stolicy Rosji zaproponowały opozycjonistom plac Suworowa w pobliżu stacji metra „Dostojewskaja”.

Źródło: pik.tv

(BC)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61604 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]