Mieszkańcy Marsylii zlikwidowali cygański obóz

Aktualizacja: 2012-10-2 9:43 pm

Mieszkańcy francuskiej Marsylii, rozpędzili w ubiegły czwartek cygańskie obozowisko, po czym spalili jego pozostałości. Według policji, akcja odbyła się bez użycia przemocy.

Cyganie osiedlili się w jednej z dzielnic południowej Marsylii, kilka dni przed podjęciem działań przez okolicznych mieszkańców. Francuzi zapowiedzieli lokalnym władzom, że w przypadku braku ich reakcji, sami zrobią porządek z grupą 35 cyganów. Tak też się stało – cyganie zostali zmuszeni do opuszczenia obozowiska. Wezwana na miejsce akcji policja, nie zatrzymała nikogo, podkreślając, że akcja odbyła się bez użycia przemocy. Marsylczycy zebrali rzeczy pozostawione przez cyganów, po czym je spalili.

Akcję likwidacji cygańskich obozowisk, prowadzi od czasu objęcia władzy, socjalistyczny rząd francuski, który podkreśla zagrożenia sanitarne, płynące z obecności uciążliwych mieszkańców na przedmieściach Paryża.

Źródło: France24.com

MM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61583 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]