Mieszkańcy Marsylii zlikwidowali cygański obóz

Mieszkańcy francuskiej Marsylii, rozpędzili w ubiegły czwartek cygańskie obozowisko, po czym spalili jego pozostałości. Według policji, akcja odbyła się bez użycia przemocy.

Cyganie osiedlili się w jednej z dzielnic południowej Marsylii, kilka dni przed podjęciem działań przez okolicznych mieszkańców. Francuzi zapowiedzieli lokalnym władzom, że w przypadku braku ich reakcji, sami zrobią porządek z grupą 35 cyganów. Tak też się stało – cyganie zostali zmuszeni do opuszczenia obozowiska. Wezwana na miejsce akcji policja, nie zatrzymała nikogo, podkreślając, że akcja odbyła się bez użycia przemocy. Marsylczycy zebrali rzeczy pozostawione przez cyganów, po czym je spalili.

Akcję likwidacji cygańskich obozowisk, prowadzi od czasu objęcia władzy, socjalistyczny rząd francuski, który podkreśla zagrożenia sanitarne, płynące z obecności uciążliwych mieszkańców na przedmieściach Paryża.

Źródło: France24.com

MM

Za: narodowcy.net (Październik 2, 2012) | http://narodowcy.net/mieszkancy-marsylii-zlikwidowali-cyganski-oboz/2012/10/02/

Skip to content