Rosyjski polityk: Homoseksualizm można pokonać postem i modlitwą

Aktualizacja: 2012-09-26 9:01 pm

Witalij Milonov, radny z Petersburga powiedział w popularnej audycji radiowej, że homoseksualizm można “wyleczyć przez post i modlitwę”. To nie pierwsza tak mocna deklaracja Milonova.

Kontrowersyjna – dla wielu osób – deklaracja padła na antenie radia Echo Moskwy. Milonov powiedział, że jeśli jego syn powiedziałby mu, że jest gejem, zabrałby go do księdza, który powinien powiedzieć młodemu człowiekowi, że bierze udział w złym nawyku, ale istnieje wyjście z tej sytuacji.

– Bóg może zsyłać na nas wiele pokus – powiedział radny. – Najważniejsze jest to, że wspomniana choroba może być łatwo wyleczona przez post i modlitwę. Nie znam przypadku, żeby człowiek, który otrzymuje pomoc od Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, nie był wyleczony pomimo jego szczerej skruchy. Ludzie mogą się pozbyć tej choroby, podobnie jak pozbywają się kleptomanii czy rozpusty – tłumaczył radny.

Milonov prowadził również kampanię przeciwko postulatom środowisk LGBT w Petersburgu. Radny zasłynął również jako przeciwnik zabijania nienarodzonych dzieci.

AM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61343 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]