Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosyjski polityk: Homoseksualizm można pokonać postem i modlitwą

Witalij Milonov, radny z Petersburga powiedział w popularnej audycji radiowej, że homoseksualizm można „wyleczyć przez post i modlitwę”. To nie pierwsza tak mocna deklaracja Milonova.

Kontrowersyjna – dla wielu osób – deklaracja padła na antenie radia Echo Moskwy. Milonov powiedział, że jeśli jego syn powiedziałby mu, że jest gejem, zabrałby go do księdza, który powinien powiedzieć młodemu człowiekowi, że bierze udział w złym nawyku, ale istnieje wyjście z tej sytuacji.

– Bóg może zsyłać na nas wiele pokus – powiedział radny. – Najważniejsze jest to, że wspomniana choroba może być łatwo wyleczona przez post i modlitwę. Nie znam przypadku, żeby człowiek, który otrzymuje pomoc od Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, nie był wyleczony pomimo jego szczerej skruchy. Ludzie mogą się pozbyć tej choroby, podobnie jak pozbywają się kleptomanii czy rozpusty – tłumaczył radny.

Milonov prowadził również kampanię przeciwko postulatom środowisk LGBT w Petersburgu. Radny zasłynął również jako przeciwnik zabijania nienarodzonych dzieci.

AM

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/rosyjski_polityk:_homoseksualizm_mozna_pokonac_postem_i_modlitwa_24242/

Skip to content