Coś jest nie tak z warszawskimi katedrami – ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Aktualizacja: 2012-09-25 10:45 am

Warszawa to prawdziwe miasto katedr. Tutaj bowiem swoją siedzibę mają aż cztery biskupstwa katolickie, w tym trzy rzymskokatolickie i jedno unickie. Dla każdego biskupa katedra jest kościołem najważniejszym w diecezji i z tego względu powinien otaczać ją szczególną troską. Jednak od pewnego czasu w niektórych katedrach warszawskich dzieją się dziwne rzeczy.

Wszystko zaczęło się od pompatycznego, skrajnie upolitycznionego pogrzebu Bronisława Geremka w katedrze św. Jana, odprawianego przez aż trzech arcybiskupów. Później w tej samej katedrze odbył się koncert muzyka z sekty scjentologów, przeciwko czemu protestowało szereg środowisk katolickich, w tym zarząd Katolickiego Stowarzyszenie Dziennikarzy. Tekst tego protestu jest pod linkiem    http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3645

Ostatnio byliśmy świadkami prowokacyjnego wystąpienia Jana Lityńskiego, b. aktywisty nieboszczki Unii Demokratycznej, którego proboszcz katedralny nieopatrznie wpuścił na ambonę.

Najnowszy spektakl to tzw. ślub roku w katedrze polowej. Kościół ten, pełen tablic, upamiętniających bohaterów narodowych, został wypożyczony (oczywiście nie za darmo) na widowisko medialne. Jest to tym bardziej szokujące, że para młodych nie ma nic wspólnego z Wojskiem Polskim, które katedrę tę utrzymuje z własnych środków .

O tym gorszącym wydarzeniu pisze   http://niezalezna.pl/33156-profanacja-kosciola-czyli-slub-kwasniewskiej

A może Jego Ekscelencja Biskup Polowy Józef Guzdek, który jako młody ksiądz gromił (co słyszałem na własne uszy w kościele św. Krzyża w Krakowie ) różne anomalie w Kościele, wytłumaczy wiernym, o co w tym wszystkim chodzi?  Czy tylko o pieniądze, czy też o sojusz ołtarza z tronem? A może o coś jeszcze innego?

Ks. Isakowicz-Zaleski

24 września 2012

 

Źródło: Solidarni2010 – “Ks. Isakowicz-Zaleski: Coś jest nie tak z warszawskimi katedrami”

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61248 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]