Aktualizacja strony została wstrzymana

Lewacki Związek Nauczycieli USA odrzuca i ośmiesza rządowe projekty abstynencji seksualnej

Największy związek nauczycieli w Stanach Zjednoczonych ze zdwojoną siłą wznowił kampanię na rzecz promocji tzw. edukacji seksualnej. Związek National Education Association – NEA, zdominowany przez skrajnie lewicowych działaczy i od lat wprowadzający do amerykańskiego systemu edukacji antyrodzinne eksperymenty, odrzucił i ośmieszył programy kierujące młodzież ku abstynencji seksualnej.
Administracja prezydenta Busha przeznaczyła 800 milionów dolarów na programy edukacyjne uczące młodzież odpowiedzialności, wskazujące na korzyść z abstynencji do czasu zawarcia związku małżeńskiego oraz ukazujące nieprawdziwość rozpowszechnianych mitów, np. dotyczących zabezpieczania środkami antykoncepcyjnymi. Już w pierwszych latach funkcjonowania programów typu WAIT (Why Am I Tempted?) Training, Why kNOw i Heritage Keepers, najbardziej nawet nieprzychylne projektowi instytucje musiały donieść o pozytywnych efektach. W rapocie Centrum Kontroli Chorób Center for Disease Control and Prevention z roku 2004 przedstawiającym dane z roku 2002, stwierdzono że nastąpił spadek aktywności seksualnej wśród nastolatków, szczególnie wśród chłopców w wieku 15-19 lat. Jako przyczynę, większość z badanych wskazywała na otrzymane informacje mówiące o tym jak i dlaczego powinno się odmawiać propozycji kontaktów seksualnych.

W agresywnym raporcie wydanym przez NEA po ewaluacji tych trzech programów abstynencji stwierdzono, że zawierają one „Treści, które zaszczepiają w młodych ludziach lęk i wstyd, zniechęcają do używania kondomów, rozpowszechniają stereotypy dotyczące płci oraz przekazują antyaborcyjne treści. Wszystkie treści tego typu nie mogą być obecne w żadnym programie szkolnym, a tym bardziej w programach finansowanych ze środków federalnych opłacanych z ciężko zarobionych pieniędzy podatników.”

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

Skip to content