Wyeliminować słowa “Mama” i “Tata” – mówią instrukcje dla nauczycieli w Australii

Aktualizacja: 2006-06-6 12:00 am

W rozprowadzanej przez australijskie wydziały edukacji w Victoria instrukcji dla nauczycieli, apeluje się o zastąpienie używanych określeń “matka” i “ojciec” na “rodzic” i “opiekun”.

Celem rozprowadzanej instrukcji o nazwie Learn to Include jest zmniejszenie znaczenia instytucji małżeństwa poprzez włączenie do tego pojęcia tzw. partnerów homoseksualnych. Instrukcja dla nauczycieli jest częścią programu zawierającego książki dla dzieci oraz przewodniki dla nauczycieli. Program finansowany jest przez departament zapobiegania przestępstwom Prokuratora Generalnego New South Wales Attorney General oraz przez Wydział Edukacji Tasmanian Department of Education Equity Standards Branch. W Programie opiniuje się by edukacja na temat homoseksualizmu jako normalnego stylu życia zaczynała się od najwcześniejszych lat życia dziecka. Rekomenduje się też, by zwalczać tradycyjną instytucję małżeństwa, określaną w Instrukcji jako “heterosexizm”.

Załączone do Programu książki skierowane są dla dzieci od przedszkola do klasy szóstej, a napisane zostały przez “parę” lesbijską Vicki Harding i Jackie Braw. Te dwie lesbijki promowane są przez australijskie środki masowego przekazu i występują np. w programach dla dzieci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=390 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]