„Madonna” stanie przed sądem za promowanie homoseksualizmu

Aktualizacja: 2012-09-18 9:01 pm

Rosyjski sąd przyjął do rozpatrzenia pozew cywilny przeciwko posługującej się pseudonimem Madonna piosenkarce. Wstępne przesłuchanie Amerykanki zaplanowano na 11 października.

Pozew został wniesiony przez grupę rosyjskich obywateli. Ma on związek  z wypowiedzią piosenkarki  z dnia 9 sierpnia na koncercie w Petersburgu, dotyczącą wspierania przez nią praw mniejszości seksualnych. Zgłaszający pozew uważają, że naruszyła ona miejską ustawę o zakazie propagowania homoseksualizmu i domagają się od niej 333 mln rubli tj. około 11 mln dolarów.

Przedstawiciel strony skarżącej oświadczył, że powodowie zamierzają pozwać również organizatorów koncertu. Wg badań aż 74 proc. rosyjskiego społeczeństwa uważa, że homoseksualizm jest „zboczeniem.”

Źródło: delfi.pl

luk

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61035 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]