USA: zakłócasz Mszę św. – jesteś przestępcą!

Aktualizacja: 2012-09-14 9:46 pm

W amerykańskim stanie Missouri weszło w życie nowe prawo, zgodnie z którym każdy, kto zakłóca Mszę św. lub nabożeństwo religijne jest przestępcą. Sprawca celowo zakłócający modlitwę w kościele, bądź poprzez wulgarny język, nieprzyzwoite zachowanie lub hałas naruszający powagę liturgii, może zostać aresztowany i trafić do więzienia nawet na pół roku oraz zostać ukarany grzywną w wysokości 500 dolarów! Prawo, które obowiązuje także w kilku innych stanach USA, chce zablokować ateistyczna organizacja Amerykańska Unia Praw Cywilnych (ACLU).

Pomysłodawcą prawa jest Rob Mayer, republikański senator stanowy. W uzasadnieniu polityk powoływał się na przypadki zakłócania nabożeństw w świątyniach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciele ACLU twierdzą, że regulacje są nieprecyzyjne, a ich interpretacja może być bardzo szeroka, dlatego chcą zablokować ustawę. Jak twierdzą, ofiarą nowych przepisów mogą paść ci, którzy pikietują przed obiektami sakralnymi, protestując w różnych sprawach. Prawnicy ACLU wystąpili do sądu federalnego o wstępny nakaz wstrzymujący działanie nowych przepisów.

Źródło: KAI

pam

KOMENTARZ BIBUŁY: “Prawo (…) chce zablokować ateistyczna organizacja Amerykańska Unia Praw Cywilnych (ACLU)“. Mówiąc o ACLU jako o “organizacji ateistycznej” jest tylko częścią prawdy. Bowiem ACLU to wpływowa kryptożydowska organizacja walcząca ze wszelkimi postaciami chrześcijańskiego porządku społecznego.

ACLU założona została w latach 1940. przez żydowskich prawników stających w obronie osób – najczęściej Żydów – którym groziły deportacje ze względu na komunistyczną propagandę, działania wywrotowe i szpiegostwo na rzecz komunistycznego Związku Sowieckiego. Organizacja ta, która często próbuje uchodzić jako obrońca “praw i wolności człowieka”, w rzeczywistości jest jedną z agend lobby żydowskiego mającą na celu zniszczenie chrześcijańskiego porządku społecznego i judaizację społeczeństwa amerykańskiego. Kierowana była w przeszłości i jest kierowana nadal przez żydowskich prawników. Obecnie prezydentem ACLU jest sędzina Susan N. Herman, żydówka aszkenazyjska. Wśród 9 głównych dyrektorów (senior executives) zarządzających ACLU, czterej stanowią Żydzi (w gronie dyrektorów jest również dwóch otwartych homoseksualistów). Biorąc pod uwagę 2% populację Żydów w USA, 44-procentowa grupa 4 Żydów wśród 9 główych dyrektorów organizacji, stanowi 22-krotną nadreprezentację Żydów.

ZOB RÓWNIEŻ:

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=60886 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]