UE proponuje Łotwie napływ imigrantów w zamian za “zmniejszenie długu”

Aktualizacja: 2012-09-11 8:53 pm

Unia Europejska sugeruje Łotwie, aby ta przeznaczyła dużo większe kwoty na mechanizmy przyjęcia i rozmieszczenia na terenie kraju kolorowych imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Sytuację ironicznie komentuje profesor Moskiewskiej Akademii Duchownej, protodiakon Andrej Kurajew: „Nie chcieliście Ruskich, bierzcie murzynów”.

Za poprzedni rok „dług” Łotwy wyniósł ponad 7,6 miliarda euro, notując wzrost o 382 mln. Jest to ogromna suma, jak na kraj o skromnej gospodarce. Twórcą takiej sytuacji jest sama Unia Europejska, dzięki swoim niemal nieograniczonym możliwościom wpędzania kolejnych krajów w ruinę i długi, poprzez rozmaite ograniczenia ekonomiczne. Teraz UE obiecuje pomoc, ale nie za darmo, rzecz jasna. W zamian za zmniejszenie długu, Łotysze mają przyjąć z otwartymi ramionami jednych z najmniej przystosowanych do życia w europejskiej cywilizacji imigrantów – z Bliskiego Wschodu i Afryki.

„To cena, którą Łotwa płaci za członkostwo w Unii Europejskiej. Nie chcieliście Ruskich, bierzcie murzynów, którzy najpierw pojawiają się jako gastarbaiterzy, a potem zuchwale domagają się swoich praw” – stwierdził Kurajew, którego słowa przytoczyła w kontekście unijnej propozycji łotewska edycja portalu Vesti Segodnya (Вести сегодня). Portal zauważa, że Unia wprost zaleca, ilu imigrantów i za jakie kwoty powinien przyjąć każdy kraj sojuszu.

„Razem z nadejściem fali imigrantów-Arabów, kraje bałtyckie spotka eksplozja przemocy seksualnej i terroryzmu” – twierdzi z kolei dyrektor Instytutu Bliskowschodniego, Evgenij Satanovskij.

Temat uchodźców i gastarbaiterów z krajów trzeciego świata coraz częściej jest poruszany w łonie łotewskiego społeczeństwa. Zachodnia Europa już teraz łapie zadyszkę przez wciąż powiększającą się w jej krajach populację przybyszy i intruzów z trzeciego świata, a w szczególności z Afryki Północnej. Artem Guberman z ReÄ£ionālais komunikāciju centrs twierdzi wprost, że Łotwa wiele ryzykuje decydując się na „dar demografii”, ponieważ nie będą to nowe ręce do pracy, a raczej “darmozjady”.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=60791 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]