Rosja: Deputowany chce powrotu kary śmierci

Aktualizacja: 2012-08-13 9:34 am

W wywiadzie dla dziennika “Izwiestia” Franz Klincewicz – parlamentarzysta rządzącej partii Jedna Rosja, wiceprzewodniczący Komisji ds. Obrony przy niższej izbie parlamentu, zasugerował powrót do wykonywania kary śmierci w Rosji. Według niego mogłaby ona być orzekana za pedofilię, korupcję i powodowanie dużych strat dla gospodarki państwa.

Rosja w 1999 r. przyjęła moratorium na wykonywanie kary śmierci, które zostało przedłużone w 2009 r. Mimo podpisania przez przedstawicieli Rosji Protokołu Rady Europy o zniesieniu kary śmierci, nie został on jeszcze ratyfikowany przez parlament. Zdaniem Klincewicza dostosowywanie prawa w Rosji do tego obowiązującego w Europie nie ma sensu gdyż “mądrzy ludzie nie rezygnują tak po prostu z takich rzeczy jak kara śmierci.

Do słów Klincewicza odniósł się przewodniczący Prezydenckiej Rady ds. Praw Człowieka Michaił Fiedotow. Jego zdaniem propozycje parlamentarzysty wymagałyby zmian w konstytucji, których wprowadzenie jest mało prawdopodobne.

(na podst. RT oprac. JS)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59676 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]