Rosja: Islamska sekta przetrzymywała dzieci w katakumbach

Aktualizacja: 2012-08-9 11:48 am

W rosyjskich mediach głośno jest o przypadkach maltretowania dzieci przez członków islamskiej sekty działającej na terenie Republiki Tatarstanu. Cztery osoby usłyszały zarzuty, po odkryciu, że prawie trzydzieścioro dzieci było przetrzymywanych, niektóre latami, w podziemnym bunkrze. Wśród oskarżonych jest przywódca sekty Faizrakman Sattarov.

Rosyjska policja odkryła, że w schronie znajdującym się pod powierzchnią ziemi przebywa 27 dzieci oraz 38 dorosłych. Prokuratorzy podkreślali, że część dzieci nigdy w życiu nie była na zewnątrz, niektóre spędziły pod ziemią nawet dekadę. Członkowie sekty mieszkali w celach przypominających katakumby. Leciwy przywódca sekty, podający się za proroka, tłumaczył, że chciał zbudować swój własny podziemny kalifat.

Skandaliczne warunki, w jakich przebywali członkowie ruchu religijnego odkryto w zeszłym tygodniu. Służby bezpieczeństwa weszły do siedziby sekty w związku z niedawnymi atakami na muzułmańskich duchownych w Tatarstanie. Istniało podejrzenie, że sekta mogła mieć z nimi coś wspólnego. Dotąd nie stwierdzono, by członkowie ruchu byli odpowiedzialni za zamachy. Jednak na miejscu funkcjonariusze odkryli dziesiątki wyniszczonych osób. Większość dzieci była bardzo zaniedbana, zostały one przewiezione do szpitala. 

IAR/KRESY.PL
Za: Kresy..pl (09 sierpnia 2012) -- [Org. tytuł: « Rosja: sekta przetrzymywała dzieci w katakumbach»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59596 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]