Skandaliczne słowa niemieckiego kardynała rozmydlają naukę Kościoła

Aktualizacja: 2012-07-11 12:40 pm

Kościół musi przemyśleć swoje podejście do rozwodników, którzy ponownie wzięli ślub oraz do związków homoseksualnych – twierdzi kardynał Rainer Maria Woelki. 55-letni doktor teologii podzielił się swoimi niejednoznacznymi uwagami z niemieckim tygodnikiem „Die Zeit”.

EIDON/MAXPPP / FORUM

Duchowny powołał się na przykład wschodnich schizmatyków, którzy tolerują ponowne małżeństwo. Zapytany, czy to mógłby być model dla katolików, odpowiedział, że „Kościół powinien o tym rozmawiać”.

 Co dostojnik Kościoła sądzi o homoseksualistach? Kardynał stara się nie patrzeć na nich jak na osoby łamiące prawo naturalne i sugeruje zmianę podejścia katolików w sprawie pederastów. – Musimy znaleźć sposób, by pozwolić tym ludziom żyć bez łamania nauczania Kościoła – dodał po raz kolejny niejednoznacznie hierarcha.

Wypowiedź kardynała wpisuje się w skandaliczne tendencje Kościoła w Niemczech. W połowie czerwca 190 duchownych znad Renu podpisało apel o dopuszczenie do Komunii św. osób po rozwodzie.

Źródło: The Tablet, TVP Info
mal

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58699 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]