Skandaliczne słowa niemieckiego kardynała rozmydlają naukę Kościoła

Kościół musi przemyśleć swoje podejście do rozwodników, którzy ponownie wzięli ślub oraz do związków homoseksualnych – twierdzi kardynał Rainer Maria Woelki. 55-letni doktor teologii podzielił się swoimi niejednoznacznymi uwagami z niemieckim tygodnikiem „Die Zeit”.

EIDON/MAXPPP / FORUM

Duchowny powołał się na przykład wschodnich schizmatyków, którzy tolerują ponowne małżeństwo. Zapytany, czy to mógłby być model dla katolików, odpowiedział, że „Kościół powinien o tym rozmawiać”.

 Co dostojnik Kościoła sądzi o homoseksualistach? Kardynał stara się nie patrzeć na nich jak na osoby łamiące prawo naturalne i sugeruje zmianę podejścia katolików w sprawie pederastów. – Musimy znaleźć sposób, by pozwolić tym ludziom żyć bez łamania nauczania Kościoła – dodał po raz kolejny niejednoznacznie hierarcha.

Wypowiedź kardynała wpisuje się w skandaliczne tendencje Kościoła w Niemczech. W połowie czerwca 190 duchownych znad Renu podpisało apel o dopuszczenie do Komunii św. osób po rozwodzie.

Źródło: The Tablet, TVP Info
mal

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-07-11) | http://www.pch24.pl/skandaliczne-slowa-niemieckiego-kardynala-rozmydlaja-nauke-kosciola,4162,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content