Szwecja tnie wydatki na zdrowie, ale sfinansuje nielegalnych imigrantów

Aktualizacja: 2012-07-8 10:11 am

Szwedzki rząd tnie wydatki na służbę zdrowia, ale będą do niej w większym stopniu uprawnieni nielegalni imigranci.

Z powodu finansowego kryzysu rząd Szwecji, postanowił obciąć wydatki na opiekę zdrowotną. Lekarze alarmują, że to najtrudniejszy rok w ostatnim dziesięcioleciu, a w samych szpitalach uniwersyteckich, cięcia spowodują wyrzucenie z pracy dwóch tysięcy osób.

Centroprawicowemu rządowi nie przeszkodziło to jednak w podpisaniu umowy z Partią Zielonych (Miljöpartiet de Gröna), zgodnie z którą opieka zdrowotna będzie rozszerzona na nielegalnych imigrantów. Będą oni mogli liczyć na pełny zakres usług medycznych, włącznie z opieką w czasie okresu prenatalnego. Minister zdrowia Göran Hägglund z Chrześcijańskich Demokratów (Kristdemokraterna) po podpisaniu umowy z Zielonymi stwierdził, że nie wie ile będą kosztowały nowe rozwiązania.

Decyzję centroprawicowego rządu Fredrika Reinfeldta skrytykowali nacjonaliści z Partii Szwedzkiej (Svenskarnas parti). Zdaniem szefa partii Daniela Höglunda, będzie to spory wydatek dla szwedzkiego społeczeństwa, a dodatkowo wydłuży to kolejki Szwedów czekających na operacje czy wizyty dentystyczne.

Źródła: Sveriges Radio / Komunal Arbetaren / Svenskarnas parti

MM

Za: narodowcy.net (Lipiec 8, 2012)

Szwecja: prostytutki do ubezpieczenia!

Lewacka ideologia w Szwecji zatacza coraz szersze kręgi. Nie dość, że prostytucja została tam uznana za zawód, to w dodatku pojawiają się propozycje by handlującym swoim ciałem kobietom zapewnić zasiłki chorobowe.

Propozycja została zgłoszona przez Państwową Agencję Ubezpieczeń Społecznych. Przychylnie ustosunkował się do niego szwedzki rząd.

Dla państwa szwedzkiego problemem jest fakt, że prostytutki, mając legalny dochód, często rejestrują się jako masażystki lub pielęgniarki co utrudnia przyznawanie im świadczeń.

Lewackie propozycje rządowe obrazują jak ideologia rewolucji zatacza coraz szersze kręgi. Nie tylko zalegalizowano prostytucję, ale także usiłuje się zaangażować we wspieranie tego procederu całe społeczeństwo. Jeśli propozycje rządowe zostaną zrealizowane, to każdy Szwed, dokładając się do wspólnej kasy ubezpieczeniowej, będzie zmuszony pokrywać zasiłki dla prostytuujących się kobiet.

Źródło: theolocal.se

ged

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2012-07-07)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58532 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]