We Mszy niedzielnej w Polsce uczestniczy 40 proc. katolików

Aktualizacja: 2012-07-3 8:10 pm

Instytut Statystki Kościoła Katolickiego opublikował wyniki badań dotyczących aktywności religijnej wiernych w 2011 roku. We mszy niedzielnej uczestniczyło regularnie 40 procent katolików, mniej o jeden punkt procentowy w stosunku do poprzedniego roku.

Wyniki badań przeprowadzonych jesienią 2011 roku zostały przedstawione w czwartek podczas konferencji prasowej w Warszawie. Po raz pierwszy badaniami objęto przypadki apostazji. Według kwerendy przeprowadzonej w ponad 10 tysiącach parafii na terenie całej Polski, formalne wystąpienie z Kościoła pozostaje marginalnym zjawiskiem. W 2010 roku dokonano 459 aktów wyrzeczenia się wiary, najwięcej w metropolii warszawskiej (105) i krakowskiej (74).

Najmniej wiernych uczęszcza w niedzielę do kościoła w diecezji łódzkiej i szczecińsko-kamieńskiej, najwięcej (ponad 60 proc.) w diecezji rzeszowskiej i tarnowskiej. Największa liczba wiernych, bo ponad 20 procent uczestniczących w niedzielnej Mszy, przystępowała do sakramentu eucharystii w archidiecezji krakowskiej i przemyskiej oraz w diecezji rzeszowskiej i tarnowskiej.

Źródło: iskk.pl

mat

Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/we-mszy-niedzielnej-w-polsce-uczestniczy-40-proc–katolikow,3816,i.html#ixzz1zbzeef4L

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58334 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]