“Katolicki głos w Twoim domu” milczy o najnowszej decyzji papieża Benedykta XVI…

Aktualizacja: 2009-01-24 11:24 am

Ostatnia decyzja papieża Benedykta XVI wycofująca kwestionowaną ekskomunikę nałożoną przez Jana Pawła II w 1988 roku na Bractwo św. Piusa X, stała się wiadomością powtarzaną przez wszystkie serwisy światowe. W Polsce informacja pojawiła się na pierwszych stronach czołowych dzienników internetowych. Z małymi wyjątkami.

O godzinie 17:00 czasu lokalnego w Polsce, z uwagą przeglądnęliśmy strony internetowe m.in. Gazety Wyborczej oraz Radia Maryja. Przesłuchaliśmy też dziennik Radia Maryja emitowny na żywo o piątej po południu. Budzi zdziwienie, że ta katolicka rozgłośnia wygodnie zapomniała o dekrecie papieża Benedykta XVI. Być może po prostu nie wie co powiedzieć ani jak zachować się – po tylu latach wpajania swoim słuchaczom jak najgorszych epitetów rzucanych pod adresem Bractwa oraz całego ruchu tradycjonalistycznego. Warto zwrócić uwagę, że przez tyle lat funkcjonowania Radia, nie nadano ani jednej audycji na temat trydenckiej Mszy świętej ani na temat realnie istniejącego kryzysu w Kościele. Pewnych tematów przyjęto nie poruszać.

Miejmy nadzieję, że ostatnia decyzja papieża Benedykta XVI otworzy nowy rozdział w spojrzeniu Radia Maryja na Tradycję Kościoła – Kościoła który nie zaczął się i nie kończy na Janie Pawle II – i obiektywnie odniesie się do tradycjonalistycznych katolików sprzeciwiających się modernistycznej, zgubnej drodze obranej przez Kościół w ostatnich kilkudziesięciu latach. Miejmy też nadzieję, że naprawianie przez obecny Pontyfikat błędów swoich poprzedników, zmieni tę drogę.

Redakcja


Dodano 2009-01-25 9:48 PM: W związku z umieszczeniem przez Radio Maryja na stronie internetowej stosownej informacji oraz przekazaniem wiadomości w późniejszych dziennikach radiowych, zamykamy  możliwość komentowania tego tematu. Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe komentarze.


Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5818 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]