Nowy Jork: Już dwunasta osoba przyznała się do wyłudzania pieniędzy w ramach tzw. odszkodowań dla ofiar Holokaustu

Kolejna osoba oskarżona o kradzież, defraudację i inne oszustwa związane z funkcjonowaniem żydowskiej organizacji otrzymującej od rządu niemieckiego pieniądze z tytułu tzw. odszkodowań za Holokaust, przyznała do zarzucanych jej czynów.

64-letnia Zlata Blavatnik, była pracownica organizacji Conference on Jewish Material Claims against Germany, wraz z innymi pracownikami tej żydowskiej organizacji uczestniczyła w spreparowaniu – w zamian za łapówki – 3839 wniosków. Defraudację oceniono na 57 milionów dolarów.

Oprócz Blavatnik, od grudnia 2009 roku postawiono oskarżenia 30 innym osobom. Według Courhouse News Service, serwisu informacyjnego dla prawników, Blavatnik jest 12. osobą w tym procesie, która przyznała się do stawianych im zarzutów.

Ogłoszenie wyroku dla Blavatnik odbędzie się 25 października br. przed sądem w Nowym Jorku. Oskarżonej grozi kara do 40 lat więzienia.

Rząd niemiecki wypłacał 3500 dolarów USA każdej osobie pochodzenia żydowskiego, która złożyła wniosek stwierdzający, że „uciekła” przed prześladowaniami nazistowskimi. Sprytni złodzieje skorzystali z tej okazji wysyłając tysiące aplikacji na prawdziwe nazwiska lecz ze zmienioną datą urodzenia, czyli osób nie mających nic wspólnego z okresem tzw. Holokaustu. Jak stwierdza Carrie Fisher, specjalny agent FBI zajmujący się dochodzeniem w tej sprawie: „Ustaliliśmy dużą liczbę aplikacji, których nazwiska i numery Social Security okazują się być prawdziwe, ale ich daty urodzenia zostały zmienione w ten sposób aby wyglądało, że aplikant urodził się przed lub podczas II Wojny Światowej”.

Wielu z oskarżonych „rekrutowało” do składania wniosków rosyjskich Żydów – emigrantów do USA, którzy za łapówki godzili się na udostępnienie swoich danych.

Według zastosowanej szeroko pojętej definicji „ocalałego z Holokaustu”, jest nim każda osoba żydowskiego pochodzenia, która miała jakąkolwiek styczność z reżimem hitlerowskim od roku 1932 do 1945, a więc „ocalałymi” są i współpracujący z Hitlerem syjonistyczni przywódcy żydowscy, zwykli geszefciarze, jak również Żydzi, którzy jedynie tymczasowo przebywali w hitlerowskich Niemczech, np. handlowcy odwiedzający ten kraj.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Courhouse News Service (June 07, 2012) | http://www.courthousenews.com/2012/06/07/47231.htm

Skip to content