Aktualizacja strony została wstrzymana

Moskwa uderzy prewencyjnie w Europę?

O takiej ewentualności, w przypadku braku porozumienia odnośnie elementów tarczy antyrakietowej, poinformował szef Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej. 

Podczas konferencji dotyczącej tarczy antyrakietowej, która odbywa się w Moskwie, generał armii Nikołaj Makarow (na zdjęciu) ostrzegł Zachód o możliwości ataku prewencyjnego na znajdujące się w krajach europejskich elementy tarczy należącej do amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej.

„Biorąc pod uwagę destabilizacyjny charakter systemu obrony przeciwrakietowej decyzja o skorzystaniu przez z nas z dostępnej broni zostanie podjęta w wypadku zaostrzenia sytuacji” – powiedział Makarow.

„W Polsce wdrażany jest system obrony przeciwrakietowej, który zgodnie ze swoim charakterem na dziś potencjalnie nie może mieć wpływu na nasze siły jądrowe. Jednak w przypadku jego modernizacji, gdy stwierdzimy, że może on w jakikolwiek sposób zagrozić naszym systemom obrony, istnieje ewentualność podjęcia politycznej decyzji o uruchomieniu systemu Iskanderów w Kaliningradzie” – dodał generał.

Źródło: pik.tv

(BC)

Za: Portal Arkana (04-05-2012) | http://www.portal.arcana.pl/Moskwa-uderzy-prewencyjnie-w-europe,2717.html