USA: homobojówka zdewastowała protestancki zbór

Aktualizacja: 2012-04-27 8:32 am

W Portland w stanie Oregon, należący do protestanckiej kongregacji Mars Hill Church budynek, został zdemolowany przez bojówkarzy należących do jednej z homoseksualnych organizacji  . W nocy 24 kwietnia kilku zamaskowanych młodych ludzi obrzuciło zbór kamieniami wybijając szyby w 9 oknach na parterze i wyższych piętrach. Zniszczono m.in. liczący 100 lat zabytkowy witraż. Straty oszacowano na tysiące dolarów.

Homoseksualna grupa w e-mailu przesłanym do lokalnej stacji KOIN-TV przyznała się do wandalizmu i twierdzi, że to kara za tradycyjną postawę, jaką wspólnota protestancka z Seattle, założona przez charyzmatycznego kaznodzieję Marka Driscolla, prezentuje w kwestiach etyki seksualnej i małżeńskiej, a także wyrażaną przez tę protestancką kongregację jednoznaczną krytykę relacji homoseksualnych. Co więcej, niektóre lokalne organizacje walczące o prawa sodomitów oficjalnie wsparły ten atak, a nawet go pochwaliły.

Świadkowie mówią, że w nocy o około 2.30 widzieli na miejscu zdarzenia sześciu młodych mężczyzn z częściowo przesłoniętymi twarzami. Podobni osobnicy widziani już byli w październiku ubiegłego roku, kiedy podczas ceremonii otwarcia zboru i związanego z nią kampusu, zablokowali wejście do świątyni i zaczęli wykrzykiwać obsceniczne uwagi w obecności wiernych, wśród których były również dzieci.

KAI

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56025 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]