Aktualizacja strony została wstrzymana

„Hitler i Stalin byli opętani przez Diabła” – mówi watykański egzorcysta Gabriele Amorth

Adolf Hitler i Józef Stalin „byli opętani przez Diabła” – powiedział znany egzorcysta ojciec Gabriele Amorth w wywiadzie dla radia watykańskiego.

„Jestem pewny, że [również] wszyscy Naziści byli opętani. Potwierdzają to ich zachowanie, ich działanie, okropności których się dopuszczali […] Właśnie dlatego musimy chronić społeczeństwa przed demonami.” Ojciec Amorth podkreślił, że „Oczywiście, że Diabeł istnieje i może on opętać nie tylko pojedynczą osobę, ale również grupy jak i całe populacje”.

Zgodnie z niedawno odtajnionymi przez Watykan dokumentami, papież Pius XII próbował egzorcyzmować Hitlera „na odległość”, jednak ojciec Amorth zauważył, że „Do wielkiej rzadkości należą przypadki skuteczności egzorcyzmu na odległość”. „Nie mam jednak najmniejszej wątpliwości, że Hitler był opętany i dlatego nie dziwi mnie podjęcie przez papieża Piusa XII próby egzorcyzmu na odległość.”

W przeszlości ojciec Amorth ostro wypowiadal się również przeciwko książkom o Harry Potterze i ostrzegał przed nimi, ponieważ są one pierwszym etapem, zaproszeniem do kontaktów z Diabłem.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content