“Hitler i Stalin byli opętani przez Diabła” – mówi watykański egzorcysta Gabriele Amorth

Aktualizacja: 2006-08-29 12:00 am

Adolf Hitler i Józef Stalin “byli opętani przez Diabła” – powiedział znany egzorcysta ojciec Gabriele Amorth w wywiadzie dla radia watykańskiego.

“Jestem pewny, że [również] wszyscy Naziści byli opętani. Potwierdzają to ich zachowanie, ich działanie, okropności których się dopuszczali […] Właśnie dlatego musimy chronić społeczeństwa przed demonami.” Ojciec Amorth podkreślił, że “Oczywiście, że Diabeł istnieje i może on opętać nie tylko pojedynczą osobę, ale również grupy jak i całe populacje”.

Zgodnie z niedawno odtajnionymi przez Watykan dokumentami, papież Pius XII próbował egzorcyzmować Hitlera “na odległość”, jednak ojciec Amorth zauważył, że “Do wielkiej rzadkości należą przypadki skuteczności egzorcyzmu na odległość”. “Nie mam jednak najmniejszej wątpliwości, że Hitler był opętany i dlatego nie dziwi mnie podjęcie przez papieża Piusa XII próby egzorcyzmu na odległość.”

W przeszlości ojciec Amorth ostro wypowiadal się również przeciwko książkom o Harry Potterze i ostrzegał przed nimi, ponieważ są one pierwszym etapem, zaproszeniem do kontaktów z Diabłem.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=559 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]