Rosjanie przeniosą stolicę na Syberię?

Aktualizacja: 2012-04-24 11:15 am

Z inicjatywą wystąpił Siergiej Szojgu, minister ds. nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej. 

Według Szojgu, pochodzącego z Tuwy, idea przeniesienia rosyjskiej stolicy do centrum kraju, na Syberię, zdobywa coraz więcej zwolenników. Minister przyznał, że należy do tej grupy. Uważa bowiem, że stolica Rosji powinna znajdować się jak najdalej od granic zewnętrznych Federacji. Najlepsze warunki ku temu daje Syberia. Szojgu znany jest ze swoich planów dotyczących rozwoju wschodnich obszarów Rosji. Niedawno zaproponował premierowi Władimirowi Putinowi stworzenie specjalnej korporacji, której jedynym zadaniem powinno być stworzenie warunków do wzrostu znaczenia obszarów wschodniej Syberii oraz rosyjskiego Dalekiego Wschodu.

Na ostatnie oświadczenie Szojgu zareagował mer Moskwy Siergiej Sobianin. Stwierdził on m.in. że wypowiedź ministra traktuje w kategorii żartu. Dodał jednak, całkiem poważnie, że przeprowadzenie takich zmian oznaczałoby katastrofę dla Moskwy i miast położonych w regionie moskiewskim. Mer podkreślił, że podobne decyzje poważnie ograniczyłyby inwestycje w stolicy. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że 11 maja Szojgu zostanie gubernatorem Obwodu Moskiewskiego. Sobianin obiecał, że zaraz po inauguracji ministra na nowym stanowisku, omówi z nim dogłębnie poglądy na temat zmiany siedziby władz państwowych.

Źródło: pik.tv

(BC)

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55887 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]