Watykan: Papal Foundation zrewidował watykański bank

Aktualizacja: 2012-04-22 3:42 pm

Przy okazji tegorocznej wizyty w Rzymie zarząd amerykańskiej fundacji odwiedził też bank watykański, z którego usług korzysta w swej codziennej działalności. Przyczyną wizyty były niepokojące wieści, które na temat watykańskich instytucji finansowych pojawiały się ostatnio w mediach. Członkom zarządu fundacji umożliwiono wgląd do wewnętrznych struktur i dokumentów banku. Przedstawiono im również wyniki audytów, przeprowadzonych przez niezależne instytucje celem dostosowania Watykanu do standardów Unii Europejskiej.

Jak powiedział prezes Papieskiej Fundacji, kard. Donald Wuerl, amerykańscy eksperci byli bardzo zadowoleni z wizyty w Instytucie Dzieł Religijnych (IOR). W jego przekonaniu strona watykańska potrafi dowieść swego profesjonalizmu oraz zgodności z międzynarodowymi standardami. Metropolita Waszyngtonu przypomniał, że watykański bank to dla Kościoła bardzo użyteczne narzędzie. Korzysta z niego również Papal Foundation, która za jego pośrednictwem rozsyła w imieniu Papieża granty i stypendia. W ubiegłym roku ich łączna wartość przekroczyła 8,5 mln dolarów. Trafiły one do ponad 30 krajów.

kb/ rv, cns

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55811 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]