Tallin: Rosjanie zintensyfikowali działania wywiadowcze w naszym kraju

Komunikat na temat zagrożenia ze strony Rosji wydała estońska służba bezpieczeństwa. 

Policja Bezpieczeństwa Estonii (w skrócie KAPO) opublikowała roczne sprawozdanie z działalności kontrwywiadowczej. Zgodnie z informacjami zawartymi w dokumencie można stwierdzić, że w 2011 r. Rosjanie zintensyfikowali swoją działalność na terenie Estonii. Do nasilenia działań doszło w związku ze sprawą tarczy antyrakietowej i planów umieszczenia jej elementów w kilku europejskich krajach. Nie bez znaczenia były też próby udowodnienia, że Sojusz Północnoatlantycki opracowuje plan działań militarnych wobec Federacji.

„Przewidujemy jeszcze większy wzrost aktywności rosyjskiego wywiadu, przede wszystkim Głównego Zarządu Wywiadu Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej” – alarmują przedstawiciele Policji Bezpieczeństwa. „Celem działań wywiadowczych prowadzonych na terytorium Estonii jest znalezienie kanałów informacji na temat systemów i procedur obrony NATO oraz jego sojuszników” – dodają. 

Źródło: pik.tv

Za: Portal Arkana (17-04-2012) | http://www.portal.arcana.pl/Tallin-rosjanie-zintensyfikowali-dzialania-wywiadowcze-w-naszym-kraju,2644.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content