Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosyjska Duma broni wartości chrześcijańskich

Rosyjscy komuniści będą wspierać Cerkiew Prawosławną. Posłowie partii komunistycznej i „Sprawiedliwej Rosji” zainicjowali w Dumie Państwowej powstanie międzyfrakcyjnej grupy do spraw ochrony wartości chrześcijańskich. Deputowani uznali, że to właśnie Cerkiew odegrała najważniejszą rolę w kształtowaniu historycznych i kulturowych tradycji narodów Federacji Rosyjskiej.

Powołanie grupy parlamentarnej nie jest przypadkowe. Dzień wcześniej o wsparcie dla misji Cerkwi apelował, na spotkaniu w Dumie Państwowej, prezydent elekt Władimir Putin. -„Musimy podjąć nowe, zdecydowane kroki dla ochrony i rozwoju narodu. Jeśli nie odbudujemy podstawowych wartości moralnych to żadne działania społeczno – gospodarcze nie dadzą trwałych rezultatów” – oświadczył na spotkaniu z posłami Putin. 

Według inicjatora powstania międzyparlamentarnej grupy do spraw ochrony wartości chrześcijańskich, komunistycznego posła Siergieja Gawriłowa – politycy powinni wspólnie z duchowieństwem prawosławnym przeciwdziałać: rozpowszechnianiu ideologii totalitarnych, sekciarstwa, agresywnego liberalizmu, narkomanii, alkoholizmu i hazardu. 

IAR/KRESY.PL

KOMENTARZ BIBUŁY: Gdyby – jak się podaje – „Posłowie partii komunistycznej zainicjowali w Dumie Państwowej powstanie międzyfrakcyjnej grupy do spraw ochrony wartości chrześcijańskich” – było autentyczne i w dobrych intencjach nawrócenia Rosji, to pomyślelibyśmy, że nastąpił cud: Oto komuniści walczą o ochronę wartości chrześcijańskich. No, ale rzeczywistość jest zapewne bardziej skomplikowana, bo albo nie są to komuniści, albo nie chodzi im wcale o wartości chrześcijańskie.

Za: Kresy.pl (12 kwietnia 2012) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rosyjska-duma-broni-wartosci-chrzescijanskich-

Skip to content