Rosyjska Duma broni wartości chrześcijańskich

Aktualizacja: 2012-04-12 11:00 am

Rosyjscy komuniści będą wspierać Cerkiew Prawosławną. Posłowie partii komunistycznej i „Sprawiedliwej Rosji” zainicjowali w Dumie Państwowej powstanie międzyfrakcyjnej grupy do spraw ochrony wartości chrześcijańskich. Deputowani uznali, że to właśnie Cerkiew odegrała najważniejszą rolę w kształtowaniu historycznych i kulturowych tradycji narodów Federacji Rosyjskiej.

Powołanie grupy parlamentarnej nie jest przypadkowe. Dzień wcześniej o wsparcie dla misji Cerkwi apelował, na spotkaniu w Dumie Państwowej, prezydent elekt Władimir Putin. -„Musimy podjąć nowe, zdecydowane kroki dla ochrony i rozwoju narodu. Jeśli nie odbudujemy podstawowych wartości moralnych to żadne działania społeczno – gospodarcze nie dadzą trwałych rezultatów” – oświadczył na spotkaniu z posłami Putin. 

Według inicjatora powstania międzyparlamentarnej grupy do spraw ochrony wartości chrześcijańskich, komunistycznego posła Siergieja Gawriłowa – politycy powinni wspólnie z duchowieństwem prawosławnym przeciwdziałać: rozpowszechnianiu ideologii totalitarnych, sekciarstwa, agresywnego liberalizmu, narkomanii, alkoholizmu i hazardu. 

IAR/KRESY.PL

KOMENTARZ BIBUŁY: Gdyby – jak się podaje – “Posłowie partii komunistycznej zainicjowali w Dumie Państwowej powstanie międzyfrakcyjnej grupy do spraw ochrony wartości chrześcijańskich” – było autentyczne i w dobrych intencjach nawrócenia Rosji, to pomyślelibyśmy, że nastąpił cud: Oto komuniści walczą o ochronę wartości chrześcijańskich. No, ale rzeczywistość jest zapewne bardziej skomplikowana, bo albo nie są to komuniści, albo nie chodzi im wcale o wartości chrześcijańskie.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=55276 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]