Szef IPN po rozmowach w Rosji: Brak konkretów ws. rehabilitacji ofiar Katynia

Aktualizacja: 2012-04-4 7:19 pm

Rada do spraw praw człowieka działająca przy prezydencie Rosji opowiada się za pełną rehabilitacją ofiar zbrodni katyńskiej – takie zapewnienia usłyszał przebywający z wizytą w Moskwie prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Łukasz Kamiński spotkał się z szefem kremlowskiej rady Michaiłem Fiedotowem, ale oprócz deklaracji poparcia w trakcie rozmów nie padły żadne konkrety.

Rosjanie od 2 lat pracują nad odtajnianiem dokumentów śledztwa katyńskiego. Większość akt już przekazali do Polski. Te jednak utknęły w pionie śledczym Instytutu bowiem są dowodami w śledztwie prowadzonym przez prokuratorów IPN-u. 

Przebywający w Moskwie Łukasz Kamiński zapewnił, że podejmie działania, które umożliwią dostęp do tych dokumentów polskim i rosyjskim historykom. Na takim rozwiązaniu szczególnie zależy historykom rosyjskiego stowarzyszenia Memoriał, którzy od wielu lat zajmują się badaniem i ujawnianiem zbrodni okresu stalinowskiego. 

IAR/KRESY.PL

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54818 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]