Kard. Schönborn o homoseksualiście w radzie parafialnej: to człowiek na właściwym miejscu

Zgodę na zasiadanie w radzie parafialnej mężczyźnie, który pozostaje w zarejestrowanym związku z osoba tej samej płci wydał kardynał Christoph Schönborn. Metropolita wiedeński zmienił w ten sposób decyzję proboszcza, który nie chciał się zgodzić, by w radzie parafialnej zasiadała osoba, której wybory życiowe są sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Ojciec Gerhard Swierzek, proboszcz niewielkiej parafii od razu zablokował możliwość przynależenia do rady (wybrali go sami parafianie) Floriana Stangla, który pozostaje w zarejestrowanym związku partnerskim z osobą tej samej płci. Kuria zaś początkowo wydała oświadczenie, w którym proboszcza wsparła, przekonując, że osoba żyjąca w konkubinacie nie może służyć w radzie parafialnej. Jednak kardynał Schönborn decyzję tę po jakimś czasie zmienił.

– Zadałem sobie pytanie, co w tej sytuacji zrobiłby Jezus. On przede wszystkim zobaczyłby człowieka – opowiada o procesie podejmowania decyzji kardynał. I dlatego hierarcha zdecydował się zaprosić do siebie Stangla wraz z partnerem, by zrozumieć, dlaczego wspólnota parafialna obdarzyła mężczyznę takim zaufaniem. Po spotkaniu zaś metropolita uznał, że homoseksualista w konkubinacie z mężczyzną to w radzie parafialnej „człowiek na właściwym miejscu”.

TPT/CatholicCulture.org

KOMENTARZ BIBUŁY: Przypomnijmy tylko, że Schönborn został biskupem w 1991, a w 1998 roku został „wyniesiony do godności kardynalskiej”. Już wtedy był doskonale znany ze swej postawy, charakteryzującej się alergią na Tradycję Kościoła, zamiataniem pod dywan licznych afer homoseksualnych, już wtedy judaizował Kościół w Austrii i stał się kluczowym hierarchą w destrukcji Kościoła. A mimo tego, mimo tych znanych cech –  Santo Subito JP2 „wyniósł go do godności kardynalskiej”.

Podobno – jak właśnie dzisiaj oświadczył ks. Sławomir Oder – brakuje tylko cudu aby „bł. Jan Paweł II został świętym”… Taaak. To był tak Wielki Papież, jak celne i nieskazitelne były Jego liczne decyzje personalne…

Za: Fronda. pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/geje_20232/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content