Wielki Tydzień w parafii w Chicago: joga, zumba, „ekumeniczna Droga Krzyżowa”…

Parafia pw „Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny” w Chicago ogłosiła plan na Wielki Tydzień Roku Pańskiego 2012.

W kalendarzu czytamy, że w pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, wierni relaksują się na lekcjach zumby. Widocznie nic tak dobrze nie pomaga w skupieniu się przed Męką Pańską jak latynoskie wygibasy i hinduskie tańce brzucha.

W Wielki Wtorek wierni będą pogłębiać swoją wiedzę wysłuchując prelekcji o historii Medjugorie. Być może objawi im się sama Gospa.

W Wielką Środę o godzinie 7 wieczorem rozpoczynają się klasy yogi, a nieco później, parafianie będą mogli się jeszcze bardziej rozruszać na klasach zumby.

Natomiast w Wielki Piątek, odbędzie się „Ekumeniczna Droga Krzyżowa”. Co się kryje pod tym pojęciem, można się tylko domyślać. Sądząc po innych pracach tej parafii – domyślać najgorszego.

Po tym wszystkim, miejmy jedynie nadzieję, że dla tej parafii i sprawujących tam o. Pasjonistów, Chrystus naprawdę Zmartwychwstał.

 

 

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Immaculate Conception Church website () | http://icparish.net/bulletins/040112.pdf

Skip to content