Mieszkańcy dzielnicy Edgware mają dość bezdomnych Polaków

Aktualizacja: 2012-03-30 8:08 pm

Mieszkańcy londyńskiej dzielnicy Edgware domagają się likwidacji pobliskich slumsów, w których mieszkają Polacy. To “miejsce, w którym żaden człowiek nie powinien żyć” – uważają okoliczni mieszkańcy.

Minutę od stacji metra Edgware, tętniące życiem centrum miasta zamienia się w miejsce jak z “trzeciego świata”. Opuszczony rząd garaży, zamieszkany przez kilku polskich, irlandzkich i rumuńskich bezdomnych, to – według okolicznych mieszkańców – “miejsce, w którym żaden człowiek nie powinien żyć”.

Kilka kroków od slumsów, w których roi się szczurów, mieści się przedszkole. Szef lokalnej grupy straży sąsiedzkiej twierdzi, że nadszedł czas, aby podjąć odpowiednie działania – donosi brytyjski dziennik “The Times”, który postanowił zbadać sprawę.

Pomimo że garaże należą do prywatnego właściciela, okoliczni mieszkańcy naciskają na władze Edgware, aby jak najszybciej przenieść imigrantów do odpowiednich placówek, a cuchnące obiekty oczyścić.

Zlikwidowanie slamsów utrudniają skomplikowane procedury prawne, dotyczące użytkowania terenu. Inny problem polega na tym, że sami bezdomni, w obawie przed deportacją, nie chcą skorzystać z pomocy właściwych organizacji. – Nie lubię tego miejsca, ale co więcej mogę zrobić? – podsumował jeden z bezdomnych Polaków.

(A.C.)
(londynek.net)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54546 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]