Pierwsza Komunia święta dla nastolatków?

Aktualizacja: 2009-01-12 4:00 pm

Czy większość ośmioletnich dzieci naprawdę nie wie czym jest Eucharystia, Maryja, Miłość Boga do człowieka, Grzech, Pokuta i spowiedź oraz Duch Święty?

W związku z obniżeniem wieku szkolnego i posłaniem sześciolatków do szkół, zmieni się też program nauczania religii w szkołach i powstanie nowy podręcznik do katechezy – mówi metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz i przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Wychowania Katolickiego, która odpowiada za nauczanie religii. Zmiany mają wejść w 2012 roku. Dzięki temu o rok wydłuży się okres przygotowania dziecka do pierwszej komunii, z trzech do czterech lat. Czy będzie to początek zmian?

W episkopacie pojawiają się bowiem głosy, że wiek przystępowania do pierwszej komunii trzeba podwyższyć i dopuszczać do niej dopiero czwartoklasistów. Wielu katechistów tłumaczy, że ośmiolatki często nie rozumieją sensu sakramentu i uroczystości komunijne sprowadzają jedynie do prezentów.

O przeciwnej inicjatywie – wczesnej Komunii św. można przeczytać  TUTAJ.

MaRo/Polska


Za: Fronda.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5451 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]