Zbigniew Brzeziński: Rosja powinna dołączyć do wspólnoty euroatlantyckiej

Aktualizacja: 2012-03-29 9:43 am

Były doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzeziński uważa, że Rosja powinna stać się członkiem wspólnoty euroatlantyckiej. Taką opinię Brzeziński wyraził w wywiadzie dla wydawanej w Moskwie rządowej „Rossijskoj Gaziety”.

Brzeziński podkreślił, że taka wspólnota “oznacza współpracę pomiędzy demokratycznymi partnerami”. Jego zdaniem, w Rosji powstaje społeczeństwo obywatelskie, ale na razie nie wiadomo, czy stanie się ono realną dominującą siłą w polityce.

Zbigniew Brzeziński uważa, że w obecnym 100-leciu nie będzie, tak jak w wieku XX, hegemonii jednego państwa. “To będzie stulecie, w którym będzie panować globalny nieład, jeśli główne światowe regiony nie dojdą do konstruktywnej współpracy”. Zdaniem amerykańskiego politologa XXI wiek to wybór nie między hegemonią a pokojem, tylko między chaosem a współpracą.
IAR/KRESY.PL
Za: Kresy.pl (29 marca 2012) -- [Org. tytuł: « Brzeziński: Rosja powinna dołÄ…czyć do wspólnoty euroatlantyckiej»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=54400 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]