Rosyjski prezydent zadowolony ze stosunków z Obamą

Miedwiediew uważa, że ostatnie trzy lata wzajemnych kontaktów pomiędzy Moskwą a Waszyngtonem były najlepszymi w XXI wieku. 

Prezydent Rosji nie ukrywał jednak, że nie jest do końca zadowolony z efektów polityki tzw. resetu pomiędzy obydwoma krajami. „Pomimo to myślę, że to co zrobiliśmy w ciągu ostatnich trzech lat jest absolutnie pozytywne dla naszych krajów. To są być może najlepsze trzy lata wzajemnych stosunków w ciągu ostatniej dekady” – wyjaśnił rosyjski przywódca.

Pozytywną opinię o relacjach z Rosją wyraził również Barack Obama. Stwierdził on nawet, że nie mógłby sobie życzyć lepszego partnera ze strony Moskwy. „Nie mam wątpliwości, że Dmitrij w swojej nowej pracy będzie nadal wywierał pozytywny wpływ na wydarzenia światowe, a także wzmocnienie relacji pomiędzy naszymi krajami” – stwierdził amerykański prezydent. Do spotkania pomiędzy przywódcami obydwu państw doszło w Seulu.

Źródło: pik.tv

(BC)

Za: Portal Arkana (28-03-2012) | http://www.portal.arcana.pl/Rosyjski-prezydent-zadowolony-ze-stosunkow-z-obama,2548.html

Skip to content