Rosja: będzie zakaz importu tkanin na mundury dla armii?

Ubrania z rosyjskiego lnu i konopi nie nadają się do noszenia w rosyjskim klimacie -twierdzą przedstawiciele zakładów przemysłowych pracujących dla Ministerstwa Obrony.

„Importowane surowce wykorzystywane w mundurach rosyjskiej armii nie powinny zostać zastąpione przez rodzime materiały z lnu, bawełny i konopi” – oświadczył dyrektor generalny Czterdziestego Trzeciego Centralnego Kombinatu Eksperymentalnego Władimir Kadienko. Według szefa ośrodka podległego Ministerstwu Obrony mundury wykonane z rosyjskich materiałów nie wytrzymują rosyjskiego klimatu. Kadienko podkreślił, że tkaniny lniane powinny być używane w krajach o klimacie gorącym i wilgotnym. „Mundury wojskowe z konopi, według mnie, także nie są odpowiednie dla naszych warunków klimatycznych. Takie rzeczy najlepiej nosi się w kurortach położonych w gorących krajach” – powiedział dyrektor.

Wcześniej dyrektor Departamentu Przemysłu Lekkiego w Ministerstwie Przemysłu i Handlu Michaił Klinow stwierdził, że „najprostszą i najtańszą opcją” byłoby wykorzystanie do produkcji armijnych mundurów rodzimych, rosyjskich tkanin. Przygotowano już projekt dekretu, którzy przewidywałby wprowadzenie zakazu używania importowanych tkanin do produkcji ubrań dla wojskowych. Projekt ma duże szanse na zatwierdzenie przez premiera i może wejść w życie jeszcze przed końcem marca bieżącego roku.

Źródło: pik.tv

(BC)

Za: Portal Arkana (23-03-2012) | http://www.portal.arcana.pl/,2520

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content