USA przekazały Rosji informacje o tarczy

Stany Zjednoczone przekazały Rosji informacje o komponentach planowanej tarczy antyrakietowej w Europie. Według rosyjskiego dziennika „Kommiersant” informacje miała przekazać Ellen Tauscher, specjalny amerykański przedstawiciel do spraw strategicznej równowagi i obrony rakietowej, która w ubiegłym tygodniu była z wizytą w Moskwie.

Jednak zdaniem gazety Moskwa uznała, za „bezużyteczną i nieistotną, tajną informację o komponentach tarczy antyrakietowej w Europie, którą amerykanie przekazali w geście dobrej woli”. 
Obecnie Rosja przygotowuje natarcie na froncie informacyjnym. Według dziennika „Kommiersant” na specjalnie zorganizowanej konferencji międzynarodowej w Moskwie w dniach 3-4 maja rosyjskie Ministerstwo Obrony ma zademonstrować dowody potencjalnego zagrożenia jakie niesie tarcza antyrakietowa w Europie dla rosyjskich sił jądrowych. „Po tym – jak się oczekuje w Moskwie – Stany Zjednoczone będą musiały poszukać nowych argumentów w celu uzasadnienia realizacji swoich planów dotyczących tarczy antyrakietowej”-czytamy w gazecie „Kommiersant”.

IAR/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (21 marca 2012) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/usa-przekazaly-rosji-informacje-o-tarczy

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content