Ukraina będzie kupować rosyjski gaz od Niemców?

Aktualizacja: 2012-03-15 11:15 am

Jak twierdzi ukraiński premier, w ten sposób… będzie taniej. 

O problemie z ukraińsko-rosyjskimi negocjacjami gazowymi rozmawiano podczas wywiadu, jakiego udzielił premier Mykoła Azarow niemieckiej gazecie Die Welt. Ukraiński przywódca stwierdził, że wobec niekorzystnych cen surowca, proponowanych przez Rosjan, znacznie bardziej opłacalne dla Kijowa będzie skorzystanie z oferty niemieckiego koncernu Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk.

Okazuje się bowiem, że niemiecka oferta będzie znacznie tańsza od rosyjskiej. Rzecz w tym, że Niemcy handlują rosyjskim gazem. „Ukraina będzie kupować faktycznie rosyjski gaz od niemieckiego koncernu, gdyż będzie to tańsze niż bezpośrednio od Rosji – to będzie paradoks” – zauważył Azarow.

Źródło: pik.tv

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53590 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]