Rosja udostępni bazę transportową amerykańskim wojskom

Aktualizacja: 2012-03-14 9:26 pm

Rosja planuje udostępnić NATO swoją bazę lotniczą w Uljanowsku nad Wołgą. Centrum transportowe ma służyć NATO-wskiemu tranzytowi do Afganistanu.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w trakcie wystąpienia w Dumie Państwowej potwierdził, że planowane porozumienie o tranzycie będzie przewidywać nie tylko przewożenie sprzętu wojskowego, ale również personelu wojskowego. Szczegóły porozumienia są obecnie ustalane.
Rosyjskie media zwracają uwagę, że NATO-wski tranzyt przez Pakistan staje się coraz bardziej problematyczny. Dlatego wzrasta znaczenie tranzytu do Afganistanu przez Rosję. W bazie lotniczej w Uljanowsku stacjonują wojskowe samoloty transportowe IŁ-76 i An-124, które również można będzie wykorzystać do przewozu NATO-wskich ładunków.
Jak twierdzi rozgłośnia radiowa Gołos Rossiji, “tranzyt afgański można porównać do dżokera trzymanego w rękach Moskwy. Jak zagra się tą kartą, na razie nie wiadomo”.

IAR/KRESY.PL
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53543 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]