Ks. Sowa o Manifie i o tym, dlaczego Episkopat nie powinien bronić Telewizji Trwam

Ks. Kazimierz Sowa wezwał Episkopat, by wreszcie zrobił porządek z Telewizją Trwam. Jego zdaniem to medium nie jest głosem Kościoła. Dyrektor Religia.tv powołuje się na opinię bp Tadeusza Pieronka, który nazwał Telewizję Trwam „prywatnym przedsięwzięciem”.

Ks. Kazimierz Sowa

Ks. Kazimierz Sowa

Zdaniem ks. Sowy, Episkopat nie chce poprzeć Telewizji Trwam w jej dążeniach do uzyskania miejsca na platformie cyfrowego multipleksu. Jak wyznał w rozmowie z Moniką Olejnik, na spotkaniu Episkopatu, jeden z biskupów miał powiedzieć „niech mnie ręka boska od tego broni”.

Ks. Sowa powołuje się też na wypowiedź biskupa Tadeusza Pieronka, który miał powiedzieć wprost, że „od strony formalnej to jest prywatne przedsięwzięcie, która na ten cel chciała pożyczyć pieniądze od pewnego zakonu katolickiego. A tworzy się taki mit, że mamy do czynienia z telewizją katolicką, która tylko dlatego, że jest katolicka i w wymiarze treściowym antyrządowa, no to jest zwalczana przez ten rząd”.

Ks. Sowa wezwał biskupów, by jasno dali do zrozumienia wiernym, że telewizja Trwam nie jest oficjalnym głosem Kościoła. – To zasługuje na szczerą ocenę i refleksję ze strony, na przykład, Komisji ds. środków przekazu, na czele której stoi arcybiskup Głódź – powiedział duchowny.

Dyrektor Religia.tv odniósł się również do podnoszonych przez feministki postulatów. Jego zdaniem, Manifa odeszła od swoich korzeni. – Mam wrażenie, że organizatorzy tegorocznej Manify odjechali w wymiarze ideowym, ideologicznym i odeszli od tego, czemu służyły Manify na początku, czyli te dziesięć lat temu – mówił. – Wczoraj całą energię wyładowano na ukazanie swoich frustracji i ideologicznych wizji dotyczących Kościoła. 

Jednocześnie, ks. Sowa stwierdził, że widok przebranych za księży feministek nie oburzył go. – To był happening i kiedy zobaczyłem na Manifie panią w stroju biskupa, to pomyślałem z uśmiechem: „nie wiecie co robicie”. Głupota przyjmuje różne formy, w tym przypadku groteskowe – ocenił.

eMBe/Radio Zet


A oto kilka komentarzy Internautów z Forum Frondy:

  • Bardzo ładna sutanna na tym zdjęciu i jakaś nowoczesna koloratka w paski
  • Ideologiczny spadkobierca kapłanów patriotów z PRL. Takich księzy komunistyczne i libertyńskie władze  potrzebują i bardzo lubią.
  • To przypomina nieudolny marketing: telewizja Trwam, nie jest oficjalnym głosem Koscioła… jest nim Religia tv. Czyżby nadzieja na wykoszenie konkurencji?
  • a pana sowę to koloratka nie obowiązuje? Ile temu panu płaci TVN i Urban aby robić za V kolumnę w Kościele? 
  • Mieszkałam kilka lat na zachodzie i widziałam Kościół w stanie- prawie że agonalnym. Myślę, że to min. dzięki „postępowym ” kapłanom. Trzeba sie po prostu za nich modlic. Ps. Nie mam nic przeciwko -postępowi- (jestem za), ale niech to będzie przemodlone i w duchu pokory jak na ksiedza przystało.

  • Kolejny duchowny w trakcie trwania romansu ze światem. Świat cię wykorzysta i wypluje księże szanowny…jak skórkę pomarańczy po wyciśnięciu soku.

  • Gdy widzę w porannym programie mainstreamowych mediów ks. Sowę w stroju Pana Sowy komentującego artykuł z brukowca o diecie odchudzającej towarzysza Kwaśniewskiego to myślę sobie: „Głupota przyjmuje różne formy, w tym przypadku groteskowe…”

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ks._sowa_o_manifie_i_o_tym,_dlaczego_episkopat_nie_powinien_bronic_telewizji_trwam__19722/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content