Rosyjskie helikoptery lepsze od amerykańskich?

Aktualizacja: 2012-03-11 8:53 pm

Amerykanie rozważają zakup rosyjskich śmigłowców dla kontyngentu w Afganistanie. 

Według Pentagonu rosyjskie MI-17 są po prostu tańsze od swoich amerykańskich odpowiedników. Szacuje się, że kontrakt na dostawę helikopterów do Afganistanu wyniesie około trzystu siedemdziesięciu pięciu milionów dolarów. Tę dość bulwersującą sprawę omówiono podczas obrad komisji ds. sił zbrojnych Senatu USA. Kilku amerykańskich senatorów sprzeciwiło się tym planom, argumentując, że nie powinno wspierać się przemysłu zbrojeniowego kraju, który sprzedaje broń Syrii pomimo międzynarodowych sankcji. 

O rosyjskich dostawach dla Syrii informowaliśmy na bieżąco. Przypominamy, że Rosjanie kilkukrotnie oświadczyli, iż nie naruszają prawa międzynarodowego, a jedynie wykonują zobowiązania zapisane w dokumentach podpisanych przed wybuchem syryjskiej wojny domowej. Z kolei ambasador Damaszku w Rosji potwierdził, iż w styczniu 2012 r. do Syrii przybyła dostawa sześćdziesięciu ton rosyjskiego uzbrojenia.

Źródło: pik.tv

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53338 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]