Prezydent Nicolas Sarkozy: „Zmniejszę liczbę imigrantów we Francji”

Aktualizacja: 2012-03-7 2:21 pm

– W razie wygranej będę dążył do zmniejszenia liczebności imigrantów – zapewnił Nicolas Sarkozy. Ubiegający się o reelekcję prezydent Francji ocenił we wtorek, że we Francji jest „zbyt wielu obcokrajowców”, by system ich integracji działał dobrze.

Nasz system integracji działa coraz gorzej, ponieważ mamy zbyt wielu obcokrajowców na naszym terytorium – oświadczył Sarkozy, który był gościem programu publicystycznego telewizji France 2.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Autor: pw; Źródło: PAP

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Na ile zapowiedzi kandydata prezydenckiego zostaną zrealizowane, pokaże czas. Być może (czytaj: niemal na pewno) jedynie stanowią one nośną retorykę potrzebną do uzyskania głosów ze strony niezadowolonych z sytuacji Francuzów, być może jednak nawet “na górze” dostrzega się przyczyny rzeczywistej degrengolady społeczeństwa.

W każdym razie, gdyby kandydat mówił na serio, to pozostanie problem: co zrobić z zapowiedzianymi wcześniej przez biurokratów-ideologów z Unii Europejskiej, obietnicami sprowadzenia do Europy kilkudziesięciu milionów imigrantów, najczęściej z obcych kulturowo obszarów świata. W obecnej sytuacji, idealnym miejsce do ich ulokowania jest właśnie Polska, ze swoją idiotyczną gościnnością dla obcokrajowców, z prymitywizmem wielu Polaków, którzy na sam dźwięk obcej im mowy – nawet jeśli byłby to jedynie niezrozumiały bełkot – z uznaniem kiwają głowami i biją pokłony, no i z kadrą antykatolickich bigotów, którzy będą dążyli do rozwalenia homogenicznej religijnie i etnicznie tkanki społecznej.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53117 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]