Izrael zamyka palestyńskie, legalne stacje telewizyjne

Aktualizacja: 2012-03-1 2:22 pm

Władze izraela podjęły decyzje o zamknięciu dwóch palestyńskich, prywatnych stacji telewizyjnych. Powody takich działań nie są znane.

Dzisiejszej nocy do siedzib dwóch telewizji nadających z Zachodniego Brzegu wtargnęło izraelskie wojsko z oficjalnymi nakazami dotyczącymi zamknięcia stacji. Źołnierze skonfiskowali komputery oraz sprzęt nadający. Cała operacja zaskakuje, jako że nadawcy posiadali pozwolenia na działalność wydane przez władze Autonomii Palestyńskiej.

Salam Fayyad, premier Autonomii, stwierdził, „że to oczywista agresja przeciw temu, co pozostało z Autonomii Palestyńskiej” oraz (z czym trudno się nie zgodzić), że izraelskie naloty na siedziby palestyńskich stacji telewizyjnych podważają pozycje jego rządu.

Póki co oficjalne czynniki rządowe w Tel-Avivie nie odniosły się do zaistniałych wydarzeń.

Za: WashPost

Mikołaj Kamiński

Za: Narodowcy.net (Luty 29, 2012) -- [Org. tytuł: « Izrael zamyka palestyńskie stacje»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52694 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]