Ministrowi Finansów puściły nerwy

Aktualizacja: 2012-02-17 10:32 am

Sejm odrzucił przygotowany przez PiS projekt ustawy wprowadzającej podatek bankowy.

Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu opowiedziało się 263 posłów, a 176 było przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Przed głosowaniem Paweł Szałamacha (PiS) powiedział, że koalicja zapowiadała głosowanie za odrzuceniem projektu, ale jednocześnie forsuje podatek od wydobycia miedzi i kopalin

Wyraźnie zdenerwowany Jacek Rostowski przed głosowaniem w Sejmie zarzucił PiS, że „działa na rzecz lobbystów inwestorów zagranicznych i nie broni interesu narodu polskiego”. – Wstyd mi za was! Wstyd! – krzyczał z trybuny sejmowej. – Pomysły rodem z Budapesztu tutaj nie przejdą – podsumował Rostowski.

Do porannego wystąpienia Jacka Rostowskiego w Sejmie odniósł się podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. – To jest niezwykle ciekawa zmiana postawy ministra, który nieustannie wyprzedaje wszystko, co należy w Polsce do Polaków. To się dzieje na poziomie państwowym i samorządowym – powiedział Prezes PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego dzisiejsza wypowiedź ministra finansów wskazuje, iż nie jest on, delikatnie mówiąc, w najlepszej kondycji. – Minister jest w bardzo, ale to bardzo złym stanie ogólnym. Ma bardzo zszarpane nerwy – dodał Prezes PiS.

Katarzyna Ochman

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52059 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]