Rosja użyje broni atomowej w przypadku zagrożenia integralności państwa

Aktualizacja: 2012-02-16 11:16 am

Oświadczenie tej treści złożył szef Sztabu Generalnego Nikołaj Makarow (…).

Według Makarowa rosyjskie siły zbrojne skorzystają z możliwości użycia broni nuklearnej, jeżeli zajdzie taka konieczność. „Oczywiście, my nie zamierzamy walczyć przeciw całemu NATO, nie mamy takich celów ani zadań. Jednak jest jasno określone w doktrynie, kiedy mamy prawo do użycia broni atomowej. Jeżeli istnieje zagrożenie dla integralności Federacji Rosyjskiej, jesteśmy uprawnieni do wykorzystania arsenału nuklearnego. I zastosujemy ten środek w takim przypadku” – zapewnia szef Sztabu Generalnego.

Jak widać Makarow jest przekonany, że jeśli dojdzie do starcia z którymś z sąsiednich krajów, to istnieje duże prawdopodobieństwo braku reakcji militarnej ze strony całego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dowódca rosyjskiej armii uspokaja jednak: „Rosja graniczy z szeregiem krajów niestabilnych, jeśli tak można powiedzieć, gdzie nie będzie konieczności użycia broni atomowej”. „Potrzebujemy przygotowanych, dużych i mobilnych sił zbrojnych, które będą w stanie rozwiązać każdy konflikt mający miejsce w granicach Federacji Rosyjskiej. Powinniśmy być do tego gotowi” – dodaje Makarow.

Generał stwierdził również, że Rosja przygotowuje się do ewentualnego starcia jądrowego. Wspomniał o planowanym zakupie okrętów podwodnych nowej klasy oraz modernizacji lotnictwa strategicznego. Moskwa planuje również wprowadzenie nowych systemów rakiet strategicznych.

Źródło: pik.tv

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=51991 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]