Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosja użyje broni atomowej w przypadku zagrożenia integralności państwa

Oświadczenie tej treści złożył szef Sztabu Generalnego Nikołaj Makarow (…).

Według Makarowa rosyjskie siły zbrojne skorzystają z możliwości użycia broni nuklearnej, jeżeli zajdzie taka konieczność. „Oczywiście, my nie zamierzamy walczyć przeciw całemu NATO, nie mamy takich celów ani zadań. Jednak jest jasno określone w doktrynie, kiedy mamy prawo do użycia broni atomowej. Jeżeli istnieje zagrożenie dla integralności Federacji Rosyjskiej, jesteśmy uprawnieni do wykorzystania arsenału nuklearnego. I zastosujemy ten środek w takim przypadku” – zapewnia szef Sztabu Generalnego.

Jak widać Makarow jest przekonany, że jeśli dojdzie do starcia z którymś z sąsiednich krajów, to istnieje duże prawdopodobieństwo braku reakcji militarnej ze strony całego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dowódca rosyjskiej armii uspokaja jednak: „Rosja graniczy z szeregiem krajów niestabilnych, jeśli tak można powiedzieć, gdzie nie będzie konieczności użycia broni atomowej”. „Potrzebujemy przygotowanych, dużych i mobilnych sił zbrojnych, które będą w stanie rozwiązać każdy konflikt mający miejsce w granicach Federacji Rosyjskiej. Powinniśmy być do tego gotowi” – dodaje Makarow.

Generał stwierdził również, że Rosja przygotowuje się do ewentualnego starcia jądrowego. Wspomniał o planowanym zakupie okrętów podwodnych nowej klasy oraz modernizacji lotnictwa strategicznego. Moskwa planuje również wprowadzenie nowych systemów rakiet strategicznych.

Źródło: pik.tv

Za: Portal Arkana (16-02-2012) | http://www.portal.arcana.pl/Rosja-uzyje-broni-atomowej-w-przypadku-zagrozenia-integralnosci-panstwa,2311.html

Skip to content