Aktualizacja strony została wstrzymana

Benedykt XVI zaproszony do Iranu

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad, za pośrednictwem ambasadora przy Stolicy Apostolskiej Alego Akbara Naseriego,, zaprosił Benedykta XVI do swojego kraju.

Gdyby Ojciec Święty zdecydował się na taką podróż, będziemy gotowi przyjąć go w sposób znakomity i z entuzjazmem – zapewnił dyplomata podczas spotkania z dziennikarzami w Rzymie z okazji 33. rocznicy rewolucji islamskiej.

Według dyplommaty zaproszenie zostało po raz pierwszy wystosowane już w listopadzie 2010 roku, gdy z wizytą w Teheranie przebywał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Jean-Louis Tauran. Naseri wyraził przekonanie, że nuncjusze apostolscy w krajach Unii Europejskiej mogą „pozytywnie przyczynić się” do rozładowania napięcia wokół programu nuklearnego władz Iranu, ponieważ – mówił – „są oni świadomi tego, że Teheran nie ma celów militarnych, ale wyłącznie pokojowe”.

Cytowany przez włoską agencję ASNA ambasador oświadczył również, że Iran nie zamierza budować broni atomowej, a atom który gromadzi rząd służyć ma wyłącznie do celów pokojowych.

Źródło: rp.pl

Za: PiotrSkarga.pl (2012-02-09) | http://www.piotrskarga.pl/ps,9349,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content