“Źycie w Rosji stało się weselsze”

Aktualizacja: 2012-02-6 12:53 pm

“Źycie w Rosji stało się weselsze” – tak skomentował prezydent Dmitrij Miedwiediew ostatnie demonstracje opozycji. Gospodarz Kremla na spotkaniu ze swoim zwolennikami zapowiedział reformy polityczne i ustrojowe. Skrytykował także byłego wicepremiera Aleksieja Kudrina za – jak to określił – „udawanie opozycjonisty”.

Dmitrij Miedwiediew mówiąc o reformach politycznych przyznał, że głównie chodzi o złagodzenie rygorów prawnych przy rejestracji partii politycznych. Jego zdaniem, obecnie wysokie kryteria nie odpowiadają wzrastającej aktywności społeczeństwa obywatelskiego. Rosyjski prezydent przypomniał swoim zwolennikom, że chce przywrócić bezpośrednie wybory gubernatorów i robi to na wyraźne życzenie obywateli.

Jednocześnie skrytykował swoich byłych współpracowników za to, że po utracie stanowisk udają zagorzałych opozycjonistów. Jako przykład podał antyrządowe wypowiedzi zdymisjonowanego w ubiegłym roku wicepremiera Aleksieja Kudrina. „Ten obraz nieprzejednanego bojownika o liberalne wartości nie odpowiada rzeczywistości. On nie jest żadnym opozycjonistą. To po prostu człowiek, którego wyrzucono z rządu” – stwierdził Miedwiediew. Prezydent obiecał swoim sympatykom, że marcowe wybory prezydenckie będą uczciwe i pod pełną kontrolą krajowych i zagranicznych obserwatorów. 

IAR/KRESY.PL

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=51456 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]