Merkozy w akcji

Aktualizacja: 2012-01-29 7:13 pm

Sekretarz generalny CDU, Hermann Groehe poinformował dziś, że kanclerz Angela Merkel gotowa jest „aktywnie” poprzeć Nicolasa Sarkozy’ego jako kandydata w wyborach prezydenckich we Francji.

Startuje on jako reprezentant Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Merkel zapowiedziała, że będzie brać udział w wiecach przedwyborczych tej partii. Sarkozy robi co może, gdyż okazuje się, że ma poważnych konkurentów w postaci socjalisty Francois Hollande oraz Mariny Le Pen, liderki Frontu Narodowego (o tej ostatniej media rzecz jasna nie wspominają).

Pani Merkel gotowa jest mieszać się w sprawy innego państwa, gdyż UMP jest dla niej wygodniejszym partnerem w porównaniu do socjalistów, a tym bardziej eurosceptycznego Front national. Oficjalne stanowisko CDU to troska o Francję, której pozycja ulegnie osłabieniu, gdy wygra Hollande. Na razie sprawy nie skomentował Sarkozy, za to kandydat socjalistów nie dostrzega nic złego w takich „wycieczkach” niemieckiej kanclerz.

MZ

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50973 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]