Anioł Stróż i obita dusza – Janusz Wojciechowski

1. Na jednej z warszawskich ulic kilka dni temu byłem świadkiem wstrząsającej sceny.

Przede mna szła chodnikiem kobieta, nie wiem w jakim wieku, bo widziałem tylko jej plecy. Była niepełnosprawna, szła na podkurczonych jakims paraliżem nogach i głosno szurała butami po chodniku, w reku ściskała jakąś niewielka torbę.

Na przciw tej kobiety, niemal całą szerokością chodnika, szło trzech młodych mężczyzn, ubranych w sportowe kurtki. Chłopy na schwał, jeden w drugiego po dwa metry wzrostu i po dobre sto dwadzieścia kilo żywej wagi. Z daleka słychac było ich głośny smiech, a gdy ta niepełnosprawna kobieta przeszła obok nich nagle odwócili się i przez dobrych kilka metrów szli za nią z podkurczonymi nogami, tak jak ona szurając butami i smiejąc się przy tym do rozpuku.

Kobieta skuliła sie jeszcze bardziej i skręciła w w drzwi pobliskiej apteki.

 

2. Działo się to wszystko kilka metrów ode mnie.  – To podłość śmiać się z niepełnosprawnego człowieka – powiedziałem głośnow w ich stronę. Byli jednak tak rozbawieni, że nie usłyszeli, zresztą hałas samochodów i tramwajów zagluszył mój glos. Oddalali się ode mnie, wmieszani w tłum  przechodniów. Miałem jeszcze odruch biec za nimi, zatrzymać ich i wygarnąć, co myślę o nikczemności ich zachowania. Niech na drugi raz się zastanowią…

I wtedy mój Anioł Stróż szepnął mi – daj spokój…

 

3. Dobiegłbym, szarpnął któregoś za rękaw i zatrzymał. Stanęłoby na przeciw mnie trzech potężnych drabów. Z zasady nie pękam i jak śpiewał Wysocki – obcy mi cykor, bliski gniew – ale raczej mało prawdopodobne, żeby ze spokojem przyjęli moje reprymendy. Bardzo natomiast możliwe,  że dostałbym w pysk, a potem jeszcze poprawkę z kopa. Przechodnie zaś ominęliby mnie leżącego śpiesznym krokiem…

 

4. Załóżmy, że bym przeżył, a ci trzej dżentelmeni nie uciekliby, tylko zostali, albo w jakiś sposób przez policję namierzeni. 

– Ten pan nas zaczepił, ubliżał, szarpał kolegę za kurtkę, więc kolega tego pana odepchnął i ten pan sie przewrócił – zeznawaliby zgodnie. Ich by zeznawało trzech, a ja sam, świadka żadnego bym nie miał, no bo kto by się zgłosił zeznawać przeciw trzem osiłkom w dresach… 

Na paskach telewizyjnych pojawiłaby sie sensacyjna wiadomość – europoseł, były prezes NIK uczestniczył w bójce w centrum Warszawy.  Tabloidy by sie rzuciły chetnie – europoseł wywołał burde, w chuliganski sposób zaatakował trzech młodych ludzi. Na szpaltach zaś królowałaby moja obandażowana gęba. 

I trwałyby spekulacje, że Wojciechowski na trzeźwo by sie raczej nie awanturował, pewnie sie napił z rana, tylko mu krwi nie zbadali, bo się schował się za immunitet. Tym poliyykom to już wszystko wolno, nawet chlać i awantury urządzać za nasze pieniądze. 

 

5. Sprawą zajęłaby się stołeczna prokuratura, a ta już ma, oj ma ze mnaą porachunki. Całkiem niedawno robiłem jej koło pióra, że chłopak spadł i sie zabił z ruchomych schodów w „Złotych Tarasach”, a oni śledztwo tak prowadzili, jakby nie człowiek, tylko doniczka spadła. Nawet eksperyzy technicznej schodów nie zrobili.

Wcześniej zaś publicznie łajałem ich w telewizji, że nic nie robią w sprawie morderstwa na sprzewaczyni, zatłuczonej łomem w sklepie na Pradze. 

Miałbym za swoje, jak miał niegdyś eurpooseł Tomczak, który w obronie ludzi naraził się policji i prokuraturze, aż urządzili mu prowokację i oskarzyli o znieważenie policjantów. Dwanaście lat procesem go męczyli i choć nie skazali (bo go wybroniłem) to karierę polityczna mu złamali. 

Ja też ani chybi po wyjściu ze szpitala miałbym wniosek o uchylenie immunitetu za udział w bójce, może nawet z pobudek chuligańskich. 

I nie miałbym na swoja obrone nic, ani świadka, ani odrobiny społecznego zrozumienia. Jeszcze by sie ze mnie wszyscy śmieli, ze sie jakąś mityczną niepełnosprawna kobieta zastawiam, której nikt nie widział – wstyd! Prokurator zaś napisałby, ze to moja wykrętna linia obrony i próba usprawiedliwienia agresywnego zachowania, którego nic nie usprawiedliwia. 

Zrzekłbym sie sam immunimetu, bo inaczej nie wypada, a potem zasłaniając gazetą twarz przed błyskającymi fleszami stanąłbym przed sądem.

A sąd, na widok pisowskiego polityka, w dodatku takiego, co to nie raz sądy krytykował, byłby, oj byłby rozgrzany…

A wy, szanowni Czytelnicy, przecież też zrobilibyście ze mnie wiatrak, zanim by mi blogów nie skasowali, bo jak tu trzymać na portalu blog byłego polityka, a obecnie chuligana.

 

6. Uff! W sumie nic się nie stało, Polacy, nic sie nie stało! 

Szedercy poszli w swoją stronę, być może szydzić z następnych kalek. Wyśmiewana kobieta schowała się do apteki, może tam otarła swoje łzy. Ja też odszedłem, i za parę minut schowałem się w bezpiecznym Sejmie. 

 

7. Aniele Boży, stróżu mój, ty zwsze przy mnie stój. Dzięki Tobie jestem cały, zdrów i nadal sądownie niekarany.

Moralnie tylko obita została moja dusza…

Janusz Wojciechowski

Za: Janusz Wojciechowski blog (29 stycznia 2012) | http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/Aniol-Stroz-i-obita-dusza,2,ID450406622,n

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content