Boston: Barbarzyńskie zniszczenie figury Jezusa

Aktualizacja: 2012-01-25 5:07 pm

Nieznani sprawcy dokonali zniszczenia figury Jezusa stojącej przed kościołem pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Bostonie (stan Massachussets), odrąbując i roztrzaskując głowę oraz zwalając pomnik z postumentu.

Skutki barbarzyńskiego aktu zauważył w niedzielę (22 stycznia br.) ks. Jack Ahern, przybywając rano do kościoła. Jak stwierdził ks. Ahern, zniszczenia są tak wielkie, że “nie można będzie figury naprawic”.

Jak podano, “policja szuka sprawców”, jednak na uwagę zasługuje również sposób potraktowania informacji przez media, które dokonały jego “odkrycia” dopiero w ponad 3 dni po fakcie, i ograniczajac się do zdawkowych, kilkuzdaniowych informacji.

Ponadto, w przeciwieństwie do innych nagłaśnianych incydentów związanych np. ze środowiskiem żydowskim czy gejowskim, przestępstwa przeciwko katolikom nie uzyskują specjalnego traktowania poprzez rozpatrywanie ich w trybie tzw. przestępstw na tle nienawiści.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie CBC Boston (January 25, 2012)
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50749 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]