Aktualizacja strony została wstrzymana

Doradca Komorowskiego: możemy wprowadzić stan wojenny

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, gen. Stanisław Koziej przypomniał podczas konferencji prasowej, że przepisy, które w zeszłym roku weszły w życie, dają rządzącym prawo do wprowadzenia stanu wojennego w przypadku „cyberataku”.

Koziej podkreślił również, że trwają prace nad kolejnymi zmianami w prawie. Stwierdził m.in.:„Monitorujemy i analizujemy pod kątem wypracowania wniosków. Na konkretne propozycje, musimy poczekać. Przygotujemy panu prezydentowi katalog wniosków i będziemy je poddawali szczegółowej analizie w ramach strategicznego przeglądu bezpieczeństwa narodowego, który planujemy zakończyć w tym półroczu. Po tym przeglądzie w raporcie będą konkretne propozycje dalszych działań.”

Warto przypomnieć, że oprócz umowy ACTA, zmienionej ustawy o stanie wojennym i wyjątkowym, trwają również prace nad ustawą o zgromadzeniach publicznych. W wydanym wczoraj oświadczeniu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zostało to skomentowane następująco: „Pięć miesięcy temu Bronisława Komorowski podpisał nowelizację ustawy, pozwalającą na ogłoszenie stanu wyjątkowego lub wojennego w razie cyberataku. Jednocześnie w Sejmie trwają prace nad projektem ustawy o zgromadzeniach publicznych, która służyć będzie ograniczaniu prawa do organizowania protestów. Nowe przepisy (ACTA, ustawa o stanie wojennym, prace nad ustawą o zgromadzeniach publicznych) stwarzają największe po roku 1989 zagrożenie powrotu regularnej cenzury i represji wobec wszystkich sprzeciwiających się polityce rządu.”

Za: Narodowcy.net (Styczeń 23, 2012) | http://narodowcy.net/doradca-komorowskiego-mozemy-wprowadzic-stan-wojenny/2012/01/23/

Skip to content