Kanada wydaliła rosyjskich dyplomatów

Aktualizacja: 2012-01-21 3:24 pm

Przyczyną decyzji władz w Ottawie jest wykryta w tym tygodniu afera szpiegowska. 

Dyplomaci zostaną deportowani w związku z kontaktami, jakie mieli z kanadyjskimi oficerem, który jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Moskwy. Informację o decyzji władz kanadyjskich podała tamtejsza telewizja CTV News. Tymczasem minister spraw zagranicznych Kanady John Baird stwierdził, że nie jest gotowy udzielić na razie jednoznacznego komentarza w tej sprawie. Podobnie zareagowała kancelaria premiera.

Na początku tygodnia doszło do aresztowania czterdziestoletniego oficera kanadyjskiej marynarki Jeffreya Paula Delisle. Według informacji medialnych, dziennikarze dotarli do materiałów, które potwierdzają, że oficer szpiegował dla Rosjan. Zgodnie z wersją CTV News Delisle został zatrzymany podczas przekazywania tajnych informacji stronie rosyjskiej.

Źródło: pik.tv

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50478 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]